Respuesta :

Answer:

$392

Step-by-step explanation:

We are buying 16 blouses.  Each one costs 24.50

16*24.50 =392

The total cost of the 16 blouses is $392

Answer:

$392.00 all together

Step-by-step explanation:

$24.50 times 16

Hope This Helps!    Have A Nice Day!!

Q&A Education