808needhelp 808needhelp
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Please help and thank you

Please help and thank you class=

Respuesta :

ilovemyself666
ilovemyself666 ilovemyself666
  • 01-05-2019

Answer: A & D

Explanation: When you multiply 15 and 4 and add that to 20 and 2 it would be 100. When you multiply 25 and 4 and add that to 25 and 2 it would be 150. Hope this helps :).

Answer Link

Otras preguntas

What is the verb in the sentence. Thunder is a very gentle horse.
HHHHHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPPP Me
store is selling five cans of tomato sauce for $5.25. What is the unit price? unit price = total price ÷ number of units per package
What evidence excerpt suggested Benedict Arnold was a brave Soldier
What was the 2004 democratic presidential election ticket?
HELP MEEEE PLEASE! a store sells video tapes at 3.00$ for a set of two tapes .you have 20. dollars. you can split
How olive oil is beneficial?
For every 10 pairs of heels, Ms.Conlon buys, Ms. Guercio buys 6 pairs of flip flops. The two friends buy a total of 40 pairs of footwear. How many pair of heels
what consistutes masculinity and femininity
Alana is planning to buy a paint set for $26.49. The sales tax rate is 8.25%. She wants to be sure she has enough money. How much will the paint set cost, inclu