tatumm34 tatumm34
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

14 ounces of olive oil for $3.59

Respuesta :

helpmepassplease
helpmepassplease helpmepassplease
  • 02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link

Otras preguntas

Determining the source and motive of an ad for a health product will help you decide whether the ad is a reliable source or health information
What common theme do the Gettysburg Address and the Declaration of Independence share? A. The abolition of slavery B. Anger of the British government C. Encou
do u think that governments have a more important role in managing cyber security challenges than individuals? explain your answer....(plssss helpppppp!!!!!)
which fraction out of 5/8 and 7/11 is closest to 2/3?
Who is correct? Explain your reasoning. Alejandra: 2a2b(−2ab3)−2 = (2a2b)(−2ab3)2 = (2a2b)(−2)2a2(b3)2 = (2a2b)22a2b6 = 8a4b7 Kyle: 2a2b(−2ab3)
What factors does a good writer most consider when looking for a word in a thesaurus? A. precision and connotation B. rhythm and meter C. spelling and part
What does immagraton , emigration, birth rate , and death rate determine about a population?
How many atoms of oxygen are represented in 2Fe(NO3)2? ( My answer: C) Correct? 3 6 12 18
Slope formula can prove a triangle has
______ is when the main stem grows more strongly than branches?