Respuesta :

6 divided by 4 is 1.5.

1.5 times 20 is 30

it would cost michelle $30 to buy 20 pieces of cookies

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

4pcs = $6

20pcs = x

Cross multiplying, we have

x = (20pcs * $6)/4pcs

= $120/4 = $30