citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Use logarithmic differentiation to find the derivative of the function. y = (cos(7x))x
A part time landscaping made $8996.32 last year. If she claimed herself as an exemption for $3650 and had a $5700 standers deduction
Which factor led to inflation in the Confederacy? A. lowered tax rates on materials and goods B. a surplus of Union supplies and food C. the rising value of s
What made the middle colonies different from New England and the southern colonies? The poor soil was difficult to farm. The large plantations had many enslaved
Joel earns $1,700 per month every spends for 25 on rent each month what percent of his income does he spend on rent
Marco created a table to help him represent the sample space of spinning a spinner and flipping a coin. Result of spin Result of coin toss Red Green Yell
From a window 20 feet above the ground, the angle of elevation to the top of a building across the street is 78°, and the angle of depression to the base of the
The employee who created the chart made an error when computing the number of pounds of meat for one of the serving sizes. For which serving size is the ratio o
sripathi 10 years old than ragu. their total age is 100
analyze the diagram, then solve for x.