Dan bought 6 boxes
of candy for his
teachers at holiday
time. If he spent
$41.70, how much did
each box cost?
(With equation)

Respuesta :

Answer:

6.95

Step-by-step explanation:

$41.70 / 6  = $6.95 for each box

Answer:
6.95
41.70/6 gets you 6.95
Q&A Education