vicentejimenezperezn vicentejimenezperezn
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

music lessons cost 20 bucks per week how much do 6 weeks cost

Respuesta :

spark10 spark10
  • 03-12-2019

Answer:

120

Step-by-step explanation:

20 * 6 = 120

Answer Link
bellalalalalala
bellalalalalala bellalalalalala
  • 03-12-2019
music lessons would cost $120 for 6 weeks.
•
hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

There 430 people in wave pool. Write an inequality that represents how many more people p can enter the pool.
Ethanol is a common laboratory solvent and has a density of 0.789 g/mL. What is the mass, in grams, of 113 mL of ethanol?
Which figures are congruent? Will Give Brainliest Answer A. B ≅D and A ≅C B. B ≅D C. B ≅D and E ≅F D. B ≅D and E ≅F and A ≅C
Why did many states initially refused to ratify the constitution?
This is needed before the Department of Defense can spend money.a.a popular votec.an entitlementb.congressional approvald.a special tax
In their TV and radio advertisements, many car companies of the 1950s promoted
Marissa pedals her tricycle down the sidewalk. At what age was she likely first able to pedal? A. One year old B. Two years old C. Three years old D. Four years
Classify each structure as alkane, alcohol, carboxylic acid, or other. click on a structure to access the rotational controls.
Aggregate supply is best described as the total output of product. point of equilibrium. nation’s gross domestic product. excess supply in the market.
what is x squared plus six x minus twenty seven =0