0531813 0531813
  • 04-12-2019
  • Mathematics
contestada

24.3 ounces for $8.76 or 32.6 ounces for $16.95

Respuesta :

marylinnmaus13 marylinnmaus13
  • 04-12-2019

Answer:24.3 ounces

Step-by-step explanation:

Because it’s a lot for so much less

Answer Link

Otras preguntas

Solve 6[5x(41-36)-(8+14)] and show all work.
Help plz my best friend is stuck on her homework she said its due tomorrow she doesn't know the answers to these questions and she said she doesn't understand a
Which sentence is capitalized correctly? Ouch! that rose bush is loaded with thorns. Ouch! That Rose Bush is loaded with thorns. ouch! That rose bush is loaded
why is an objects density expressed as a combination of two units
how was the Jordan river different from the nile river
A cell phone plan uses a fixed charge of $20 per month plus 10 cents for each minute used to calculate the total bill. The total bill, t, can be expressed in te
Some nutrients and other types of particles can be taken into a cell when the cell's plasma membrane encloses the particles and pinches off, forming a free-floa
Which sentence is capitalized correctly? Ouch! that rose bush is loaded with thorns. Ouch! That Rose Bush is loaded with thorns. ouch! That rose bush is loaded
How to round 45 grams to the nearest 10 grams
Evaluate the expression, using the given value of the variable. 4 – 2x + 5x when x = 4 A. –24 B. –18 C. 16 D. 28