isisbaby
isisbaby isisbaby
  • 04-12-2019
  • Mathematics
contestada

Help i need to finosh soon

Help i need to finosh soon class=

Respuesta :

kaitlinnbotha
kaitlinnbotha kaitlinnbotha
  • 04-12-2019

Answer:

B

Step-by-step explanation:

you want to know the total cost for 4 people. You know that it costs $5.75 for one person, you would multiply that cost by 4. So the equation will look like this.

4 x $5.75 = x

Answer Link
dunganriley7
dunganriley7 dunganriley7
  • 04-12-2019

Answer:

Your answer is B.

Step-by-step explanation:

I hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

which form of therapy has most directly contributed to the sharp reduction in the number of residents in u.s. mental hospitals?
the diagram indicates that the third most abundant element in the milky way galaxy is _____.
What general factors made the United States susceptible to the anticommunist paranoia of 1947 to 1953? What activities fanned the fury and paved the way for the
is the stock market open on good friday 2016
erectile dysfunction causes
where is brussels belgium
most dangerous cities in the us
which form of therapy has most directly contributed to the sharp reduction in the number of residents in u.s. mental hospitals?
tension in music can be described as
symptoms of alcohol poisoning