Sophiacdt Sophiacdt
  • 04-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $240 for 4 days

Respuesta :

sampeperz
sampeperz sampeperz
  • 04-12-2019

Answer:

$60 for 1 day

Step-by-step explanation:

60 (dollars) x 4 (days) = $240

Answer Link
riley1518
riley1518 riley1518
  • 04-12-2019

Answer:

$60 per day

Step-by-step explanation:

240÷4=60

hope this helps

Good luck

Answer Link

Otras preguntas

Find the area of the shape shown below.
the sum of two numbers is 23.
What is the lease amount of votes any state can have? How is the number of electoral votes that each state has decided? List three arguments against the elect
what is meant duty of care in mental illness
How do “Concord Hymn” and “Each and All” reflect Transcendentalist ideas? A. Both poems suggest humans have the ability to control the effects of time. B. Both
1. At the synaptic knob, voltage-gated ______________ channels open, thereby stimulating the synaptic vesicles to release their neurotransmitters by exocytosis.
8. Find g. g + 13 + 25 = 53 g=
Which statement best describes the relationship between activation energy and rate of reaction? Increasing the activation energy can increase the rate of a reac
David rolls a fair dice 30 times. How many times would David expect to roll an even number?
Bobby is participating in an experiment during which he is undergoing fMRI scanning. He is asked to imagine biting into a mold-covered piece of bread. Which are