CheeseAndRice
CheeseAndRice CheeseAndRice
  • 05-12-2019
  • Mathematics
contestada

10 rubber stamps cost
$10.30. Which equation would help determine the cost of
2 rubber stamps?

10 rubber stamps cost 1030 Which equation would help determine the cost of 2 rubber stamps class=

Respuesta :

odukoyafawziyah
odukoyafawziyah odukoyafawziyah
  • 29-10-2020

Answer:

I would choose none of the above

Step-by-step explanation:

I choose it because you are supouse to get 1.03 for one rubber stamp and if you multiply it by two you get 2.06 which none of these options gave

Answer Link

Otras preguntas

Why do some animals have whiskers?
how do you do the foil method with polynomials?
Summary of Causes of War of 1812
I need help on this one please
In a certain city, the hourly wage of workers on temporary employment contracts is normally distributed. The mean is $15 and the standard deviation is $3. What
I Need Assistance With These
Which is the main inference that can be drawn from Adam Smith's book The Wealth of Nations?A) For an economy to work flawlessly, it shouldn't have to serve and
The most effective way to provide children with safety messages is to A. not allow them to explore new environments. B. role play what not to do. C. c
What is the difference between a public and a private corporation?
How many heads would you expect if you flipped a coin twice? First, fill in the table below with the correct probabilities. Hint: The sample space for flippin