lilygregory456 lilygregory456
  • 05-12-2019
  • Mathematics
contestada

write an equation relating c, the cost, and p, the pounds of strawberries.

Respuesta :

Ethankwooten Ethankwooten
  • 05-12-2019

Answer: p

c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Antonio is at the grocery store. His favorite mac and cheese costs $1.60 per box. There is a sale: Buy 4 boxes, save $1. How much will the mac and cheese cost i
Write a word problem that fits with the equation (-3) - 7.
Define general adaption syndrome in your own words
What would happen if there was no such thing as prices
Fill in the blanks:National park is an __________method of conservation of bio-diversity.22 PŐĨŃŤŚ ÁŚ Á ŔĔŴÁŔĎ!​
3.3 In order to scale figure F back to figure E, what scale factor should you use? 2 2 20 Submit and Explain 24 20
Sausages come in packets of 12. Bread rolls come in packets of 18. Dan wants to buy enough packs of sausages and rolls so that there are an equal number of saus
10ac x 6ab x (-2abc) = ?
[tex]64d+81c^2d.[/tex]factor:
Can somebody help me with this?