Seudónimo Seudónimo
  • 05-12-2019
  • Mathematics
contestada

Suppose you buy a 1.25 pound package of ham at $5.20 per pound]

How much money did you spend

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-12-2019

Answer:

1.04

Step-by-step explanation:

what i did was 5 divided by 1.25=4.16 then i subtracted 5.20-4.16=1.04 hope this helps:)

Answer Link

Otras preguntas

Were the French or Spanish explorations more successful? Why?
Why is the person holding the cross standing over the Bible? The person is a former religious leader. The person is against religious freedom. The cartoon is a
What is the value of the digit 6 in the number 106,534
Which describes the reasons for choosing George Washington to lead the Continental Army? a. effective campaign for the job; the only person in the colonies wit
Bethany walks on the treadmill at least four times per week to maintain her cardiovascular health. Lately, she has been finding excuses not to exercise and is
Maritza remembers her PIN because it is the product of two consecutive prime numbers that is between 1000 and 1500. What is her PIN?
Which term describes a physical structure that allows the organism to survive in its particular environment? A. ecosystem B. adaptation C. population D. e
20 nails for every 5 shingles 12 nails for every three singles are the ratios equivalent
Natalie saved $20 when she purchased a new phone.The phone originally cost $125.What percent savings did Natalie receive on the purchase of the new phone
What is the answer to 52-x²+x=10?