xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Read the following passage:A woman has a successful career as a psychologist and an author. Although she has high hopes of her daughter achieving a similar stat
help its urgent!! simple ALGEBRA!!
Would a field with a wid
two angels have measures of 63°15'47" n 116°44'13". the angles are: A. complementary B. supplementary C. neither complementary or supplementary
how did John Winthrop change the government of Massachusetts
A historian is studying urban history in Chicago in the early 1900s. She is studying the population changes and the activities that people did in their everyday
How many times can 6 go into 906
Which of the following is an example of primary succession? Select one: a. Wetland re-growth after a severe storm b. Forest re-growth after an ice storm c. Plan
______ bands of precipitation are usually found along cold fronts, while ______ bands of precipitation are usually found ahead of warm fronts.
In 500 B.C. the Roman government was beginning to form what would become a republic. True False