jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

How did the Compromise of 1850 harm African Americans?
When people are deprived of sleep for a period of time and then allowed to sleep, their percentage of REM sleep tends to:
Freud's structural model of the mind suggested that reality was based in the _____ whereas the drive for pleasure was based in the _____.
Which of the following answer choices is the best restatement of Macy's overall philosophical vision of American literature? A.    American literature is not t
Anyone like dance, anyone know?
He (live)______________ hanoi since 1990
Mr. Smith asked his students whether they prefer to go to the museum or the zoo for a field trip. He found that 35% of the students prefer to go to aa museum, 4
Describe the end behavior of the function 2 points 14 12 10 8 4 2 -10 -8 -6 -4 -2 2 6 8 10 -2
The Triangle Shirtwaist Factory fire resulted in changes in fire safety regulations, like requiring fire escapes True False
Choose <,> or = to make a true statement 0.5 9/18