aishamdaniel aishamdaniel 05-02-2020 Mathematics contestada At the fair, you spend $6 for food, then use the rest of your $20 to buy ride tickets. You have enough money to buy 56 tickets. How much does each ticket cost? a. $ 0.20 c. $0.35 b. $0.25 d. $ 0.48