suzzybag19 suzzybag19
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

1. What is the unit price of shampoo if a
15-ounce bottle costs $2.79?
A. about $0.19 per ounce
B. about $0.29 per ounce
C. about $1.90 per ounce
D. about $5.38 per ounce

Respuesta :

Caylen26
Caylen26 Caylen26
  • 05-02-2020
I’m gonna say A. $0.19 per ounce. I’m 95% sure.

Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Compare and contrast a chemical reaction and a nuclear reaction.
What factors would affect the length of a day?How would the length of the day affect the temperature?
What makes 48 is it 68x12 use a calculator to get the answer because i do not get it
How do I find the part of a whole of 160% of 19
Questions: 1. What is your weather forecast? 2. Was your forecast correct? If so, explain why you think you came to the correct conclusion. If not, explain w
how was zen buddhism similar to bushido ?
Find the measure of the third side of the triangle given the measures of two sides. 6ft and 19ft I don't know how to get the third side.
Given the function rule f(x) = x^2 - 3x + 2, what is the output of f(-2)
Can you express 9/9 as a mixed number
What is the greatest common factor of 117 & 351 And What is the greatest common factor of 35 & 149