cutielove9375
cutielove9375
02-07-2016
Mathematics
contestada
Paz help me
If you do help I luv I!!!
Respuesta :
dasetka
dasetka
02-07-2016
You can get the answer by dividing the number of students by the number of eggs in a carton, so 314 divided by 12.
314 divided by 12 is 26 and 1.66...
Since every student needs an egg, you need to round up to 27.
If each student gets one egg, the school will need
27 carton
s of eggs.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Describe the tribes in Israel
When does a metal atom stop reacting
Directions: Please use the space below to research your assigned perspective(individual or society) that you will argue for in tomorrow's debate. Record any spe
How many moles of potassium sulfate are present in a sample that weighs 45.8g?I do not understand how to solve this please help
PLS I NEED RELLAY NEED HELP RIGHT NOW
Plz plz HELP! WILL GIVE BRAINLIEST!!!!
Pls help. Free crown to first answer.
Plz guys help me pzl
You buy butter for $3 a pound. One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter. How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.
An item is regularly priced at $90. It is on sale for 30% off the regular price. What is the sale price