Keranem Keranem
  • 05-03-2020
  • Mathematics
contestada

Erik Buys 2.5 pounds of cashews. If each pound of cashews cost $7.70, how much will he pay for the cashews?

Respuesta :

santiagodaa
santiagodaa santiagodaa
  • 05-03-2020

Answer:

$19.25

Step-by-step explanation:

$7.70 x 2.5 = $19.25

brainliest please ;)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the best example of peer pressure using a reasoning tactic ? “ have a cig . everyone in this group smokes “ “C’mon and take a sip. do
What is pass through entity
what is ATP in simple terms?
Read the sentence. I decided to wait in the long line because I really wanted to ride the newest roller coaster at the theme park. What best describes the purpo
what is the quotient when x^3 -5x^2 + 3x -8 is divided by x-3 ?
Which sentence in paragraph 3 uses language that is too informal for this passage? A sentence 12 B sentence 13 C sentence 16
Which sentence uses an adjective that tells how many? How long is a game of basketball? The baseballs were stored in a large bin. I was surprised
Joey can put together 4 budgets in 2 minutes. What is the unit rate for one burger?
How do you find the surface area and volume of the prism?
Connotative language refers to the _______ of a word