25wainio304
25wainio304
05-03-2020
Mathematics
contestada
$9.60 for 4 pounds i need help
Respuesta :
Springlcokfanatic
Springlcokfanatic
05-03-2020
Answer:
$2.4 per pound
Step-by-step explanation:
division
Answer Link
meredith48034
meredith48034
05-03-2020
Answer:
9.60/4 = $2.40 per pound
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
As part of a class project, mesut collected $126 in donations for a local hospice. That amount was 7% of the total amount collected by the class. How much money
why is valley forge Pennsylvania remembered?
As part of a class project, mesut collected $126 in donations for a local hospice. That amount was 7% of the total amount collected by the class. How much money
is PATRICIA BATH STILL ALIVE IN 2015
How many grams of copper will be produced if 1.00 mole of Copper(Ii) oxide reacts in excess hydrogen gas? CuO + H2 = Cu +H2O
Who is credited with writing an anonymous article about the Soviet expansion plans that was influential in the creation of the Truman Doctrine? Churchill Marsha
what is an experiment, the group in which all conditions are kept the same
**PLEASE HELP ME ASAP** 1. Akira earns $8 each day she cares for her neighbor's dog. Write an equation to represent the relationship between the amount of money
The number of dogs in a pet store decreased from 35 to 31. What is the percent of decrease in the number of dogs? Round to the nearest percent. A. 11% B. 13
The Organization of Petroleum Exporting Countries (OPEC) controls much of the world's production of oil. If its members decide to lower their daily oil producti