jjjobe jjjobe
  • 05-03-2020
  • Mathematics
contestada

If there is 3.5 pounds of jelly beans for $1.19 per pound. How much did she spend on jelly beans, to the nearest cent?

Respuesta :

appeal
appeal appeal
  • 05-03-2020

3.5 (pounds) x $1.19 (dollars) = $4.17

Answer Link

Otras preguntas

the product of two integers is 50. one integer is twice the other. find the integers.
Solve for x. 6x - 2 = 5x - 7 - 3x
Solve for x. 6x - 2 = 5x - 7 - 3x
Name two national U.S. holidays
Which clement is a liquid at STP? (1) bromine (3) francium (2) cesium (4) iodine
What is the approximate height of the average adult in centimeters?
Which of the following does a business setting call for? formal language avoiding slang a detached tone professionalism all of the above all of the above except
What happened at the Constitutional Convention?
What type of formula represents the simplest whole number ratio of atoms of the elements in a compound? (1) molecular formula (2) condensed formula (3) empiric
Which statement describes one acid-base theory? (1) An acid is an H+ acceptor, and a base is an H+ donor. (2) An acid is an H+ donor,. and a base is an H+ accep