Peneloperarnold Peneloperarnold
  • 05-03-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells milk for $1.28 per 64 ounces. What is the price per ounce?

Respuesta :

dhairyap0216
dhairyap0216 dhairyap0216
  • 05-03-2020

Answer:

$0.02

Step-by-step explanation:

1.28/64

Answer Link

Otras preguntas

in the number 5.923 which number is in the thousandths place
0.327 rounded to the nearest hundredths
what is 4/20 simplified
Keisha's parents want to save twenty thousand dollars in her college savings account over the next fifteen years. They have eight thousand dollars to use as an
The state of matter that keeps its shape and volume when it is placed in a different container
Deborah found that six of the 24 students in her class only cell phone what is the ratio of students out on his cellphone to students that do not
explain how to order a set of real numbers
The Aryan migration began its spread into India through the Indus River Valley mainly because that area
If the sperm gamete that fertilizes an egg has a(n) _____ chromosome, it will form male offspring. X Y XY XX
If the length of one side of a square is 12.0 m, what is the perimeter of the square?