lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

Let S be a given set and A \subset S and B \subset S. Prove that A \subset B \Leftrightarrow S\A \supset S\B.
Can someone Help me Please ​
Predict how the shift in the location of Toyota’s production from Japan to the United States is likely to alter the pattern of comparative advantage in automak
Which of the following can be used as links? semicolons dashes commas question marks colons
Before the reformation, art was largely created for the Catholic Church or the wealthy. What brought art within the reach of the middle class? A. the creation
May someone please help me out on this one? Thanks!Jon currently has 3 cases, 2 packs, and 20 sticks of gum. Tom also has three cases, but he has 5 packs of gum
Which law or principle does the diagram represent? dominance independent assortment segregation genetics
The sum of two rational numbers will always be
A 1 L bottle of cola contains approximately 34 fluid ounces. How many grams of sugar would be in a 1 L bottle of the cola? Explain and show how to arrive at the
What was did Jonas feel fear in the giver