sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

Alaina has 1 gallon of paint. She is going to pour it into a tray that measures 10 inches wide, 12 inches long, and 5 centimeters deep. Which of the following s
how much bigger is 3 1/4 than 1 3/4 writing your answer as a decimal
multiply the hours of labor by $55, then add $80. if c = cost in dollars and h = hours of labor, which equation expresses the rule above? a.c(h) = 80h 55 b.c(h)
Make a polynomial identity. Using the given equations, demonstrate the proof of polynomial identity through an algebraic proof and a numerical proof in an engag
expression for 7 more than y =
walt whitman can be considered a romantic writer because he often wrote about _____. a. the value of a strong banking system b. the importance of religious idea
Because the Cold War relied so much on intelligence gathering and covert military actions, leaders often felt the need to conceal information from Congress and
evaluate the following expression using the values given: find 3x2 − y3 − y3 − z if x = 3, y = −2, and z = −5.
read the passage below. then answer the question that follows using information and evidence from the text. may 28, 1830 chapter cxlviii an act to provide for a
is the underlined verb in the sentence a linking verb or an action verb? i am running for a spot as a youth representative to the city council. a. linking verb