emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

HELP pls will mark you the brainliest.
find the volume of y = x^2, x= y^2; about y = 1?
dreamer: idealistic b) parent loving c) novice: skilled d) judge: honest Choose a matching analogy. a) cynic critical [[ What does it mean
How many milliliters are needed to dissolve 290 g of K₂SO₄ to prepare a 1.45 m solution?
Find Q/DeltaV (the ratio of the net charge on one plate to the potential difference between the plates). How, if at all, would this ratio change if the voltage
A student accidentally cut one wire in the circuit shown. Four of the light bulbs went out, and only one stayed lit. Which wire did the student most likely cut?
Definition (adj.) giving assistance or support; (n.) a helper, aid (SYN) additional, back-up, reserve, accessory (ANT) main, primary, principal Choose matching
mga dahilan sa pagdedeklara ng batas militar
Maximizing means achieving the best possible balance amongst several goals
Why do I think South African in not involved in politics