jklkanaan124 jklkanaan124
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

Lisa works part time at the cookie jar. She earns $4.25 an hour. Last week she worked from 6 p.m to 9 p.m on monday, tuesday, and thursday. How much money did she earn?​

Respuesta :

aaronl68 aaronl68
  • 02-04-2020

Answer:

38.25

Step-by-step explanation:

4.25x9

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to this problem
State two applications of plane mirrors
The length of a side of a square is √7 cm. What is the area of the square? (Area = length times width)
The principle of uniformitarianism was based on the studies of which two scientists who realized that geologic changes are cyclical? A. Smith and Cuvier B. Hutt
what times 9 equal 24
How does the graph of y = sqrt(x) + 2 compare to the graph of the parent square root function
Andy Runs 436.8 meters in 62.08 seconds. If Andy runs at a constant speed,how far does he run in 1 second round your answer to the nearest tenth
What is the unit rate for this problem: $4.50 for 10 ounces of trail mix
Instructions: Select the correct text in the passage. Mr. Crowell has been teaching in a school for years with the help of traditional teaching methods. Recentl
1. Which expression is the radical form of b^1/5