ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

After his paycheck, Mr.Weber's credit card balance was $245.76. His payment was for $75.00. Write and solve an equation to find the amount of his credit card
Are many valuable minerals found in or near areas of volcanic activity and mountain building?
the coordinates of point A are (-6, 4). the coordinates of point B are (3, 4). which expression represents the distance, in units, between points A and B?
two thirds of what number equals 436
what is 3\13 times 143 equal
Which of the following 19th-century figures is known for opening Japan to U.S. trade? A)Franklin D. Roosevelt B)Francis Xavier C)Matthew Perry D)Sato Eisaku
the bases of a softball field are 60 feet apart. How far apart is home plate from second base?
What is the prefix of active
What's the difference between Romanesque and Gothic style buildings?
What are 5 pros and cons of living in sparta and athens in greece?