magimtz05 magimtz05
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better
price?
a. 4 for $0.89
b. 6 for $1.39

Respuesta :

soomstaxx soomstaxx
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
1vnbg
1vnbg 1vnbg
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Solve for t. 4=t/2.5, t=
24% of 38.5 is what number
The War of the Roses A. was a long skirmish fought in three European countries. B. is aptly named because it signaled the beginning of the English floral trad
I was looking at my older sister's biology textbook and there are two questions that I was curious about. They are "Detail the locations and fate of a glucose m
What formulas/equations are used to find the diameter of a circle?
The equation of a parabola is given. y=34x2−6x+15 What are the coordinates of the vertex of the parabola?
Please identify each of the following: 1.Types of particle subject to the strong force 2.Up/down, top/bottom, charm/strange
Based on the following sentence, what is the meaning of the word deplete? The algae deplete the oxygen supply in the ecosystem, so there is less oxygen availabl
Which of the following is an example of an informational text that explains
i really cant understand this PLEASE HELP