emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

The human body contains more than_cells •100 trillion •10 billion •100 billion
What class of Olmec society included the most people?
can someone do this for me please?! Just the answer pls
• which of the following is required for the sodium-potassium ions into an animal cell?
What is the value of (1/8)^-1/3PLEASE I NEED THE AWNSER QUICK PLEASE AND TY
This box plot shows information about the marks scored in a test. Nobody gained exactly 30, 48 or 70 marks. 120 students gained less than 70 marks. How many stu
If f(x) = 3x +3, which of the following is the inverse of f(x)? O A. f-1(x) = 3(x-3) 5 OB. f-1(x) = 3(x+3) 5 O C. f-1(x) = 5(x+3) 3 O D. f-1(x) = 5(x-3) 3
Circle and Arcs x + y + z =[ ?]
Which statement about police use of excessive force against African Americans is correct ?
How does history continue to repeat itself in America?