answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

Oxygen is the most abundant element by volume in earths
According to the FDA, products labeled gluten-free must contain less than _______ of gluten.
A kitchen floor has 15 1/2 tiles in an area of 2 3/5 square feet. How many tiles are in one square foot?
Which sentence uses the correct pronoun? A. Is the author him? B. Is the author her? C. Is the author them? D. Is the author she?
If a pos terminal is able to update inventory at geographically separate locations, what is the term for this ability?
Find the speed 351 mi. in 6.5 hr.
What is the difference between a countercurrent multiplier system, such as the one involving the loop of henle, and the countercurrent systems that maximize oxy
The current temperature is 20 degrees. This is 6 degrees less than twice the temperature that it was 6 hours ago. What was the temperature in small town six hou
18x − 16 = −12x − 4 what is the value of x
d-21.4=87.9 Explain your answer