marlinecharlitte49
marlinecharlitte49 marlinecharlitte49
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

2.Sarah wants to buy tomatoes. Which is the best deal? 15kg for $32.25, or 4ką for $
$8.72​

Respuesta :

thecammanshow
thecammanshow thecammanshow
  • 01-05-2020

Answer:

15kg for $32.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
lopezsamy777
lopezsamy777 lopezsamy777
  • 03-05-2020

Answer:

15kg for 32.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

5.39 repeating decimal as a mixed number
How do you solve X+y=11 Xy=30
Technology based on biology is called _____. biological engineering genetic engineering biotechnology
What is the solution to the system of linear equations y-x=4 and y+2x=1?
To increase an amount by 70% what single multiplayer would you use
write a word problem that inclueds you to divide
How would write an equation of a regression line?
whats 3.25 repeating as a fraction
An automobile accelerates from 20 m/s to 50 m/s in 5.0 seconds what is its acceleration
Autocracy or Democracy: One person is in charge