vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Lacy pays $15 for each hour of golf lessons and $10 for equipment rental. If the lesson is more than 3 hours long, she only pays $5 for equipment rental. Is the
IDK what the point is
If g(x) = 4x-7 then g(1) = ?
I alway get this wrong idk how pls help
Simplify 12x-24 into simplest form
Help plz ...............
Which type of reaction is NACI plus a GNO32NANO32AGCI
Which of the Microscopes..... use a vacuum tube to allow the movement of certain particles without any disturbance? Dissecting microscope Light compound micros
(1) Today, the temperature in New York is -1 degree and is expected to rise 3 degrees per day. It's 6degrees in Alaska and expected to fall 1 degree every 2 day
HELP WILL GIVE BRAINIEST AND 20 POINTS!!! MY HOT TOPIC ASSIGNMENT IS ABOUT KAMALA HARRIS BECOMING THE FIRST FEMALE, FIRST BLCK AND FIRST SOUTH ASIAN PRESIDENT E