Mindy has $10.75 to buy school supplies. She spends $3.96 at one store for a package of glue sticks, but she still needs to buy 3 pens and a
notebook At the next store, she finds pens for $1.39 each. What is the most she can spend on a notebook if she buys the 3 pens?

A.$2.62
B.$4.17
C.$5,40
D.$6.79