ihavesomuchonlinesch ihavesomuchonlinesch
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help this is usually easy for people !

6th grade math help this is usually easy for people class=

Respuesta :

Chelboy
Chelboy Chelboy
  • 06-05-2020

Answer:$19.99

Step-by-step explanation:

2 pairs cost $39.98

1 pair cost $a

a=39.98 ➗ 2

a=$19.99

Answer Link
BellaX0814
BellaX0814 BellaX0814
  • 02-11-2020

Answer:

The correct answer is $19.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements about Hilary Rodham Clinton is NOT true? A. She attended Wellesley College and Yale Law School. B. She narrowly lost the democ
Select the correct conjugation of the verb jugar. æA qué hora __________ ustedes? juegan jugamos jugar juega
which best describes a swimming pool? 1.) it is a solute 2.) it is a solvent 3.) it is a solution 4.) it is a reactant 5.) it is a product
Why did the native Americans of New Mexico revolt against the Spanish settlers?
What is ethnoarchaeology? How does it help the study of history
All the knowledge and values shared by a society are a part of its government, social class, culture, economy
The first emperor to legalize Christianity was?
How does poe use a sound device in this excerpt
Do heroes have responsibilities?
PLEASE! Thirty points! Compare and contrast watching versus reading a speech. How is watching different from listening? What impact does a video have that was d