tyryyt2
tyryyt2 tyryyt2
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 pounds of fish costs $9 dollars. How much will 9 pounds cost ?

Respuesta :

357324 357324
  • 05-05-2020

Answer:

The answer is $20.25.

Step-by-step explanation:

If you divide 9 by 4 first you will get 2.25 so then you multiply 2.25 by 9 you will get $20.25. Hope this is correct!

Answer Link

Otras preguntas

When building a bridge, engineers want the bridge cables to have great what?
For 20 points. Which point is a reflection of Z(5 1/2, 3) across the x-axis? Point A point B point C point D point E
which period 4 element has the most metallic properties?
Talk about your thoughts on remorse. How does a person truly show remorse? What does it mean to be remorseful? Tell what you think about an apology tha starts w
multiple monomers can be linked together to form a:
Choose the letter of the sentence that is the BEST IMPLIED Main Idea for the paragraph below. The word natural in advertisements clearly sells products. Juices
PLEASE HELP THIS IS TIMED AND I DONT UNDERSTAND !!!!! Solve the following system of linear equations: 5x + y = -3 y = -5x
Holaa, necesito ayuda. Quiero saber cuáles son los aspectos fundamentales de la literatura. Y por favor que no sean estos: Aspecto estético: Aspira a la expresi
6) What is the LEAST COMMON MULTIPLE of 21 and 60?
Omar received a diagnosis of lung cancer three months ago. Since then, he has felt nervous and often feels his heart pounding. What might explain Omar’s symptom