nevaehkennedy40 nevaehkennedy40
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

You had $22 to spend on three pretzels. After buying them you had $15.70. How much did each pretzel cost?

Respuesta :

aaalexisss
aaalexisss aaalexisss
  • 05-05-2020
Each pretzel costs 2.3$
Answer Link
ultronthefirst1
ultronthefirst1 ultronthefirst1
  • 05-05-2020

Answer:

2.10

Step-by-step explanation:

22-15.70=equals how much u spent in total 6.30 you divide them by the three you bought and you get the answer of 2.10

Answer Link

Otras preguntas

Las Vegas is in a Mediterranean woodland and shrub biome. True or False
_16. Which expression is equivalent to -1/3(6x+15) -3? A.-2x+ 12 B.-2x + 2 C. -2x - 2 D. -2x-8
How did Polk's views differ from Clay's in the 1844 election?
which of following is another way of writing 374 x 10^-12 s? A) 374 ps B) 3.74 ps C) 374 ns
Two firms, A and B, are situated next to a lake, and It costs each lakeside firm $4000 per period to use filters that avoid polluting the lake. However, each fi
in science, what is artificial selection, and how does it work?
Please help!! It’s a very simple question..
Which descriptions of East Africa’s rainfall is accurate? Choose ALL correct answers. year-round seasonal predictable inconsistent Please Help! I'm stuck!
What lessons can we learn from WW2
Recording Standards in Accounts The Assembly Department produced 5,000 units of product during March. Each unit required 2.20 standard direct labor hours. There