awsomeaaron1123
awsomeaaron1123 awsomeaaron1123
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

at the market you can buy 4 bags of oranges for $22.50. How much would it cost if you were to buy 2 bags

Respuesta :

natty4112 natty4112
  • 05-05-2020

Answer: $11.25

Step-by-step explanation:

Just divide the cost by 2

Answer Link
asdf82
asdf82 asdf82
  • 05-05-2020

Answer:

$11.25

Step-by-step explanation:

divide it by two

Answer Link

Otras preguntas

George has a small coin collection.  He has collected 16 gold coins, 28 silver coins, 32 copper coins, and4 bronze coins. At a flea market, George sells 15% of
A special form of loose connective tissue that pads and insulates the body and stores fuel reserves is known as (A) epithelial tissue. (B) adipose tissue. (C) f
A special form of loose connective tissue that pads and insulates the body and stores fuel reserves is known as (A) epithelial tissue. (B) adipose tissue. (C) f
How many corners are in a rectangle and how many flat faces
Payments designed to make up for war damage are known as
Hinge Joints-These jointscan only move in one direction, like a door hinge. One bone works against another. Movement is back and forth on one plane.Examples:___
How did southeast asia's colonial history produce increased tensions in vietnam ?
You hear a thunder 3 seconds after you see lightning. How far away is the storm?
What is the volume of a rectangular box that has base area of 75 square inches and a height of 20 inches
John Marshall's Supreme Court decisions in the early 1800's did all of the following, except...a.) increase the power of the federal government over the statesb