mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

45 is 90% of what number?
explain how you can find the number of feet in 40 yards
Which metaphor in this stanza denotes death? stream ruined sleeps bridge
living room is 360 square feet and width is 5/8 what us the length
Which sentence uses correct capitalization? A. Have you ever tried to learn to speak spanish? B. My sister is taking French III at her school next year. C. My f
Given quadrilateral TUVX ~ quadrilateral MNOP and VX = 5, XT = 10, and OP = 7, what is PM?
Which form of the modifier correctly completes the sentence? His explanation was __________ enough for me. A. good B. well A!!!!!!!!!!!!!!!!
State a conclusion that seems reasonable. 6 + 0 = 6, 8 + 0 = 8, 9 + 0 = 9, 100 + 0 = 100. Conclusion:
Which statements describe differences between China's early civilization and the other river valley civilizations? Choose all answers that are correct.  A.There
compare the excretory system and urinary system