myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

is the LMC of a pair of numbers ever less than both numbers? (answer quick please)
which expression does not belong with the other three
what information can scientist to get from study and get dinosaur bones
Two sides of a triangle are 6 m and 7 m. The perimeter of the triangle is 23 m. What's the third side?
select all that apply. Which statements correspond to cellular respiration?
starting time 6:57 p.m. elapsed time 47 minutes
David Ricardo's Iron Law of Wages led people to eliminate charity to the poor because it held that _____.
What is 15% of 60? I keep getting this answer wrong on my homework plz help.
Explain the lack of consistent leadership in African countries following colonial powers leaving. What happened? Select all correct responses. Native leaders in
Find the product of 40.1 and 34 using any method.