alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Jessica invested $2,000 today in an investment that pays 6.5 percent annual interest. Which one of the following statements is correct, assuming all interest is
What is 5x plus 6 equals to negative ten plus 7x?
Walking is not the most exciting form of exercise a person can take on for fitness. Yet it is low impact and requires no fancy equipment. That makes walking a s
Muscles that are fatigued ____.
Use the digits 1,3,4, and 7 to create two whole numbers whose product is estimated to be about 600. Explain your method.
Of the sixth graders in a school, 4/5(fraction) play at least one sport. Of those 2/3(fraction) play on a team. What fraction of the sixth graders play a sport
What is the slope of the line in the graph QUICK WILL MARK BRAINLIEST
Employees who are paid a portion of the profit from the sale of a product or service are paid on a(n). basis salary commission hourly contract
Which of the following questions are addressed by financial managers? I. How should a product be marketed? II. Should customers be given 30 or 45 days to pay fo
illy fell off a bar stool and hurt his back. As a result, he was unable to work for three months. He sued the bar owner and collected $100,000 for the physical