athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Student A and student B were given the following graph and asked to find the value of f (x) when x=1. Student A gave an answer of 0 while student B gave an answ
Doctors have told catherine's parents that her behavior is lacking thought or deliberation in decision making. this behavior would be considered ______.
Choose the event that correctly completes the flowchart showing how ATP is formed during photosynthesis. A.)H+ ions flow into the thylakoid. B.)H+ ions flow out
What word means a hobby or pastime pursued for pleasure?
A negative charge in a cloud induces a positive charge in the ground below the cloud. The charges gradually increase. Then the air itself becomes charged and fo
easy English ! SOS.
What galaxy do we belong to
Which of the following basic nutrients does NOT contain any calories? A. protein B. carbohydrates C. water D. fat Please select the best answer from the choices
Somos cinco hermanos. Ricardo, José Luis y Alejandro son (1) MIS mis hermanos. Francisco es (2) MI nuestro cuñado. Es el esposo de (3) MI nuestra hermana
The club head (m=0.170 kg) of a golf club collides with a golf ball (m=0.046 kg) at rest upon a tee. a. which object experiences the greatest force? club head