brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the geocentric model which motion would occur?
Where do major shifts in temperature occur in the atmosphere
why does hurricane season occur from late spring through fall in the Atlantic region? A. Hurricanes need warm oceans waters to form B. hurricanes need the high
Which statement MOST accurately describes the Reagan administration’s policy toward regulation of pollutants in the environment? In line with Reagan’s emphasis
A person eats a large pasta meal at lunch and then goes for a run before dinner. Explain how the body taps energy from this starchy meal.
to increase the mean of 4 numbers by 2. by how much would the sum of the 4 numbers have to increase?
If Carson charges $7 per hour for yard work how do I write a function notation
If the load is 13 cm from the fulcrum, how much effort is needed to lifth the load ? Help me.
56/10 as a mixed number
Write a expression that uses partial products to multiply 8 x 64