gettolearning
gettolearning gettolearning
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

use the given information to find the new price

wholesale price: $35
markup: 95%​

Respuesta :

happyaccidents101
happyaccidents101 happyaccidents101
  • 17-08-2020

Answer:

i think the answer is either $68.25 or $110

i hope this helped

Answer Link

Otras preguntas

in a chemical reaction you collect 1000 mL of hydrogen gas at STP how many moles of hydrogen gas did you collect 0.02 0.04 0.004 0.002
As you progress in the study of algebra, you go from performing arithmetic operations on numbers to working with unknown values represented by variables. When r
31 gallons of gas cost $82.15. What is the unit rate for 1 gallon of gas ?
Three is less than the sum of a number s and 4
Evaluate the exponential function ƒ(x) = (1/2)^x x      -4    -1    0     1      3 ƒ(x) 16    ?    1    1/2   1/8 Which value completes this table? A.12 B.8 C.4
Jon performs 3 transformations on a pentagon. First, he reflects it over the x-axis. Then, he translates it 3 units to the left and 4 units up. Finally, he ref
How did the Spanish prove to be excellent allies in the war
Which characteristics of government make it difficult for any one interest group to dominate government?
Will give brainliest answer!
Theo divided a garden equally into 6 parts he planted seeds in 5 of the parts in what fraction of the garden did Theo plant seeds