ishaanmahat
ishaanmahat ishaanmahat
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

(1/2)+(1/2)
lets see who can solve this problem the fastest
​

Respuesta :

angelaxo
angelaxo angelaxo
  • 03-09-2020
The answer would have to be 1.
Answer Link
marilouhenson1xx
marilouhenson1xx marilouhenson1xx
  • 20-03-2021

Answer:

1

Step-by-step explanation:

Youll only add the top parts so 1+1=2

now we have [tex]\frac{2}{2}[/tex] which is also equal to 1 so our answer is 1.

Answer Link

Otras preguntas

Create a way to teach others how to be more empathetic (e.g., perform a skit, create a comic strip, write a short story, sing or rap original lyrics). (250-500
15 oranges cost Gh¢10.00 findthecost of22 oranges.​
Answer the questions provided I. The yo form. PLS HELPP :(((
Which nitrogen base sequence is the partnet of G-C-A-G-C-T? A: T-C-A-G-C-A B: A-C-G-A-C-T C: C-G-T-C-G-A D: A-G-T-C-G-T
Read each of the following accounts carefully. For each one, determine who can be charged with the crime of homicide and the degree of homicide for which he or
Please answer examples 13; 1-8 following the exampke
1. Which of the following is not a true statement about proportional graphs? A. A proportional graph will pass through the origin.B. A proportional graph will b
Which subject did most students choose
Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mixed priced at 3 packages for $1.29. What is the price of one package of spaghetti sauce mix?
Please help copy and paste then add your answer 1. =2. =3. =4. =5. =6. =7. =8. =9. =10. =