yuleimyperez535 yuleimyperez535
  • 05-09-2020
  • Mathematics
contestada

Mr. Kimberly bought four pieces of Cane's toast for $2.80 (this is a bread reference, Bret. You
may count this). How much does each piece cost?

Respuesta :

bdhsjdh976 bdhsjdh976
  • 05-09-2020
Each piece costs 70 cents
(2.80 divided by 4)
Answer Link

Otras preguntas

describe how slavery was ingrained into american history
Which animation principle is applied to ‘sell’ the beginning of the character jump?
At standard temperature and pressure, what is the volume of one mole of gas? A. 22.4 liters B. 0.0821 liters C. The same as the molar mass of the gas D. The pr
The Hobbit how does setting influence theme. explain your answers using specific examples from the novel.
the number 10 is 5 times as many as 2 Write this comparison as a multiplication equation.
Which of the answer choices protects plants from excess light by detoxifying reactive oxygen species
How can the quality of conversations with small children be improved?
According to your textbook, the following statement is an example of what type of fallacy? How can you worry about cruelty to animals when spousal abuse occurs
19 points!!!!! Tyrone wants to know how much wrapping papers is needed to cover a box with the dimensions shown
Gomez has an evening class after ballet practice. He tries to stay alert in class, but his instructor tends to speak in a monotone voice, which makes it difficu