Seudónimo Seudónimo
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

please help with this, thank you!

please help with this thank you class=

Respuesta :

andrewthorndara214 andrewthorndara214
  • 01-10-2020
A and in total for a is 7.00 dollars
Answer Link
BigDave237
BigDave237 BigDave237
  • 01-10-2020

Answer:

a) that would cost 7.00 pounds

b) two packages of the 2kg and one package of 1kg, and that would cost 6.70 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of the line given by the equation y 2 = −3(x − 7?
The limbic system in your brain, contains your brain s____emfhb__center.
did literacy change the samurai
12:00 p.m 5:18 p.m elapsed time
If 9X = 36 what is the value of 1/4X ?
What do historians call the time period of renewed appreciation and growth in education, the arts, science, and math in europe?
What is christian belief regarding the messiah?
How did king george react to the signers of the declaration of independence?
What crop was the basis of the colonial economy on the caribbean islands?
Clara is building a triangular garden. She wants the length of the longest side to be three more than twice as long as the length of the shortest side, and the