animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Identify an advantage of working in teams
involves changes over a long period of timea. humidity b. tropical c. weather d. climate ​
Consider this statement, which survey respondents are asked to agree or disagree with: Government should play a major role in helping families that, through no
Any one please help ASAP 50points Find the cube roots of -1,8,-27,64
Add suitable prefixes to the words in bold italics fill in the blanks. c. I told my sister not to be unfeeling; it is not good to be​
Why did Jabeen Akhtar lie to everyone in high school about knowing karate?
2 times x, minus by x and 2
What can be inferred about the relationship between Orthodox Christians and Muslims at the time of Nikitin’s writing?
Why is it important for historians to include counterclaims in argumentative essays
Describe three problems that have been encountered in establishing stable governments in Latin America. Why have many Latin American states faced government tak