maliktemple1 maliktemple1
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is an equation of the line with slope 4 and y-intercept of (0,-3)? *

Respuesta :

desiultron101
desiultron101 desiultron101
  • 01-10-2020

Answer:

it is 4

Step-by-step explanation:

An 8-pack of frozen waffles costs $6.91. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not an effect of deforestation? A. Poor soil quality B. Poor air quality C. Destruction of habitat D. Increased food supp
we have to solve y over 11 plus 3 equals negative 8. what does c =
What mistakes did Patrick Henry make?
addition problems that equals eight
A skier is trying to decide whether or not to buy a season ski pass. A daily pass costs $67. The season ski pass costs $350. The skier would have to rent skis w
If 75 pairs of jeans are sold, what is the company’s profit?
can someone help me and so the answers please!!?
what is the lcm of 300 400 500
Read the sentence. in art class, she must finish her picture (of a landscape). which type of phrase is underlined? (the underlined is the the parentheses) a. a
Write an expression in simplest form. The sum of the cost of d dinner and a $12 tip divided equally between 3 people