babygal20201
babygal20201 babygal20201
  • 05-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 35 liters of milk cost $28.00, what is the price per liter?

Respuesta :

brennanlew23
brennanlew23 brennanlew23
  • 05-10-2020
Answer: $0.80 a liter

Step by step explanation:
28/35
Which equals to
0.80
Answer Link
mixxbrii13 mixxbrii13
  • 05-10-2020
I think the answer is $0.80:)
Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE I NEED THIS DONE
PLEASE ANSWER QUICK!!! A cube-shaped container has an edge length of 12 inches. The container is filled with smaller plastic cubes that each have an edge length
I was planning to take three courses basic math speech and choir
Which expression is equal to 3x? x + 3 x + x + x x + x2 2x + 1
1) There are many positive and negative aspects associated with nuclear power. Which is a negative aspect associated with nuclear power?
Why was the city in Timbuktu important
Which is the equation in the slope-intercept form for the line that passed through (2, 8) And it is perpendicular to 4x + 2y= 6?
What did people mean when they said that "the sun never set on the British Empire"?
The nucleus of an atom holds 4 neutrons and 4 protons, how many electrons does it have
You go to a friend's house for a family gathering. When you meet a friend's parents, what should you call a friend's mother? This is for Chinese class.