baileyshedd696
baileyshedd696 baileyshedd696
  • 05-10-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated costs ​$22. 47 What is the unit price of the pairs of ​gloves?

Respuesta :

ImSoBoredXP
ImSoBoredXP ImSoBoredXP
  • 05-10-2020

Answer:

7.49

Step-by-step explanation:

22.47 divided by 3

Answer Link

Otras preguntas

Which characteristic allowed the Industrial Revolution to begin in England? a. long life expectance b. numerous (many) rivers c. mostly urban
At what point does the graph of 5x + 4y = 12 intersect the y-axis? a. (0, 3) b. (0, -3) c. (3, 0) d. (5, 0) e. (0, -5)
the thirteenth amendment to the U.S. constitution affected the lives of millions of African Americans by
Which statement is true of the Congress established by the Articles of Confederation?
The solid and liquid phases of water can exist in a state of equilibrium at 1 atmosphere of pressure and a temperature of (1) 0°C (3) 273°C (2) 100°C (4) 373°C
Of the following, which is greater than ½ ? a. 2/5 b. 4/7 c. 4/9 d. 5/11 e. 6/13
Find the equation of a line with slope -3 and goes through the point (-5,2)
Which revision best corrects the errors in the given sentence? When you were very small 8–10 pounds, you slept in this cradle. A. When you were very small (8–
Which element is malleable and can conduct electricity in the solid phase? (1) iodine (3) sulfur (2) phosphorus (4) tin
F=gMv^2/r solve for v